Deni Černi u Splitu prvi, Dejan Bradešić šesti.

D. Černi je kuglu bacio 9,77 metara i osvojio zlatnu medalju, Dejan je kuglu bacio 6,03 metra.

Deni Černi, grubišnopoljski atletičar i predsjednik Atletskoga kluba osoba s invaliditetom Otos Grubišno Polje protekloga je vikenda u Splitu nastupio na natjecanju Cro open, među 92 sportaša iz devet zemalja, te osvojio prvo mjesto bacivši kuglu 9,77 metara.
Tim uspjehom i osvajanjem prvoga mjesta u bacanju kugle na Državnom ekipnom prvenstvu u Vinkovcima krajem travnja, dokazao je da je i ove sezone u top formi. Naime, u Vinkovcima je kuglu bacio 9,92 metra, 93 centimetra dalje od njegova osobnog rekorda, te čak 1,06 metara dalje od hica kojim je na 8. IPC-ovom Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom u Londonu lani u srpnju zauzeo 7. mjesto u svojoj F 33 kategoriji. Najava je to dobrih nastupa i plasmana na još dvama inozemnim natjecanjima koja ga ove sezone očekuju. Naime, nakon Cro opena, s kojega se postignuti rezultat vrednuje kao norma za europsko prvenstvo, slijedi Grand prix meeting u Parizu 10. do 15. lipnja, a dok ga od 20. do 28. kolovoza, kao šlag na ovogodišnjoj torti, očekuje IPC-ovo Europsko prvenstvo u Berlinu.
Na Cro openu u Splitu je nastupio i Dejan Bradešić, koji je u bacanju kugle s dometom 6,03 metra u kategoriji F12/F20 osvojio šesto mjesto. Čestitamo našim atletičarima i njihovu treneru Borisu Kljaiću, koji ih je odlično za natjecanja pripremio i s njima bio u Splitu ! (RGP; foto: Boris Kljaić)

Povratak na: Novosti