Objavljeno: 02/05/2014

Mjesni odbori

15. prosinca 2013. provedeni su izbori za članove Vijeća mjesnih odbora. 121 osoba s područja grada natjecala se za jedno od 58 mjesta u okviru deset mjesnih odbora.

Većinu u devet mjesnih odbora dobila je koalicija HDZ-HSS-HSU ispred koalicije SDP-HNS-NSH. Jedino je većinu glasova u mjesnom odboru Treglave, gdje su bile tri, dobila lista grupe birača na čelu s dosadašnjom predsjednicom tog MO-a Alenkom Havelka.Dok su vijeća osam mjesnih odbora kombinacija kandidata s dviju, a u Treglavi triju kandidacijskih lista, jedino je MO Dapčevačkih Brđana u cijelosti sastavljen od kandidata s liste HDZ-HSS-HSU. U konačnici ta je lista dobila 40, lista SDP-HNS-NSH 16 vijećnika, a lista grupe birača u Treglavi dva.

U Treglavi je u postotku bila i najveća izlaznost birača: odazvalo ih se čak 67,82 posto. Najmanje birača pojavilo se na biračkim mjestima za mjesni odbor Grubišnoga Polja, njih 12,68 posto. Od upisana njih 5863 na birališta je izašao 1221 birač, odnosno 20,83 posto grubišnopoljskog biračkog tijela.

Mjesni odbor Grubišno Polje:
Marijan Cenger – predsjednik, J.Klovića 6, Grubišno Polje, tel. 485-326
Članovi: Branko Kašić, Irena Cugovčan, Zlatko Pavičić, Jurica Pušić, Danijel Pop, Zdravka Stančić i Dražen Čoić.

Mjesni odbor Veliki Zdenci:
Stjepan Bardić – predsjednik, Zdenački gaj 61, Veliki Zdenci, tel. 427-090
Članovi: Mile Vukelić, Pero Jurković, Danijel Trnka, Miroslav Ontl, Tomislav Horvat, Josip Juriša

Mjesni odbor Mali Zdenci:
Zdravko Rizman – predsjednik, A.Mihanovića 46 a, Mali Zdenci, tel. 427-133
Članovi: Josipa Dobrijević, Igor Mažar, Slavko Čatoš, Petar Brekalo, Darko Kisela, Zdravko Bralić.

Mjesni odbor Grbavac:
Zvonko Maletić – predsjednik, Grbavac 25, tel. 428-123
Članovi: Pavao Horvat, Milan Martinović, Franc Bukovac, Ana Banja.

Mjesni odbor Treglava:
Alenka Havelka - predsjednica, Treglava 17, tel. 487-043
Članovi: Zdenko Pospišil, Antun Besprska, Daniel Vokal, Zvonko Harauzek

Mjesni odbor Dapčevački Brđani:
Marjan Blažević – predsjednik, Dapčevački Brđani 67b, tel. 425-013
Članovi: Božo Barać, Ilija Poplašen, Juro Dugandžija, Davor Lucić.

Mjesni odbor Ivanovo Selo:
Ivan Vujević – predsjednik, Praška 11, Ivanovo Selo, tel. 487-234
Članovi:  Zdenko Tuček, Miroslav Rajzl, Dalibor Ris, Danijela Šoma

Mjesni odbor Turčević Polje:
Franjo Lukenda – predsjednik, Munije 14, tel. 327-088
Članovi:  Tihomir Gloc, Marijan Gloc, Slobodan Znamenaček, Zdenko Vokurka.

Mjesni odbor Donja Rašenica:
Dario Vanjek – predsjednik, Donja Rašenica 56, tel. 487-255
Članovi: Milenko Tihomirović, Antun Kubišta, Robert Zalabak, Željko Vincek.

Mjesni odbor Velika Barna:
Drago Mesar – predsjednik,  Braće Radića 31 Velika Barna, tel. 422-099
Članovi: Milan Vujić, Željko Matasić, Kristijan Ditrih, Vesna Nježić.