SPORTSKI VIKEND   Najuspješniji NK Zdenka ‘91: s 4:1 svladao NK Slatinu

NK Bilogora '91 remizirao 2:2 s NK Sokolovcem, RK Ilova poražena s 31:21, boćari Otkosa 10 susret odgodili za subotu u 16 sati

Nogometaši Zdenke '91 protekloga su vikenda zabilježili pobjedu od 4:1. Nakon šoka već u prvoj minuti kada su gosti iz NK Slatine zatresli Zdenkinu mrežu, domaćini su probudili i shvatili da im bodovi mogli 'iscuriti' iz ruku. Tako je zgoditak izjednačenja u 38. minuti postigao Brekalo, a potom su mrežu Slatine tresli i Tomašek u 53., Marušić u 66. i Plantek u 83. minuti susreta. Pobjeda je dodatno učvrstila Zdenku na 3. mjestu ljestvice Međužupanijske lige Bjelovar-Koprivnica-Virovitica Slijedeći susret NK Zdenka '91 igra u gostima kod vodeće momčadi Croatie iz Grabrovnice. No, prije toga ih čeka važan susret u srijedu. Naime, tada će u 17 sati u četvrtini finala kupa županije na domaćem terenu ugostiti trećeligaša NK Bjelovar. Nogometaši Bilogore '91 remizirali su s 2:2 u gostujućoj utakmici kod NK Sokola u Sokolovcu, te se time spustili s 3. na 4. mjesto 2. županijske nogometne lige jug. Rukometaši Ilove u subotu ugostili su kolege iz RK Nedelišća. Iako je poluvrijeme završilo s izjednačenim rezultatom od 12:12, u nastavku su gosti bili daleko aktivniji i u konačnici pobijedili s visokih 31:21. I Ilova je zbog poraza pala na 8. mjesto s 13 bodova. Boćari Otkosa 10 u nedjelju su na boćalištu u Velikim Zdencima trebali ugostiti zagrebački BK Velebit, no susret je zbog lošeg vremena odgođen za subotu u 16 sati. Protekloga vikenda na sportske terene izašli su i mladi gradski sportaši. Juniori Zdenke '91 na domaćem su terenu pretrpjeli poraz od kolega iz Tomislava iz Bereka. Iako je igra u prvom poluvremenu bila odlična, promašeno je nekoliko prilika, dok su u drugom Zdenkini juniori ipak fizički pali, što je gost iskoristio i zasluženo pobijedio rezultatom 5:2. Strijelci za juniore bili su Martinović i Bahun. Nove susrete odigrali su i polaznici škole nogometa Grada Grubišnoga Polja. Oni uzrasta 12 i 14 godina gostovali su u Garešnici kod NK Garića. Najstariji uzrasta 14 godina domaćina su svladali rezultatom 4:3, a oni uzrasta 12 godina Garić je porazio rezultatom 5:1. Polaznici škole uzrasta 10 godina su zbog lošijeg vremena odgodili utakmicu. Polaznici škole nogometa uzrasta 8 godina na svojem su terenu ugostili NK Garić i pretrpjeli poraz od 7:2.  (RGP)

Povratak na: Novosti