Valja se pridržavati uputa vatrogasaca i u ovo vrijeme ne spaljivati korov
Osim oko požara, vatrogasci su tijekom sušnog razdoblja angažirani i u snabdijevanju vodom stanovništva u prigradskim naseljima.
U odnosu na ukupno 16 prošlogodišnjih intervencija grubišnopoljskih vatrogasaca, ovogodišnjih 13 do sredine srpnja pokazuje tendenciju rasta. No, godina je sušna, vrijeme je žetve i opasnost od požara veća, pojasnio je u programu RGP-a Marko Pretula, zapovjednik DVD-a Grubišnoga Polja. Dva nedavna požara na otvorenom prostoru posljedica su nemara i ostavljanja vatre bez nadzora. Pretula je mišljenja da bi se sustav kažnjavanja trebao početi primjenjivati i samim time bi i ovakvih slučajeva bilo manje. Kada su u pitanju požari velikih razmjera, poput onoga kod Splita, županijski vatrogasci su u pripravnosti, no ovoga puta nisu pozvani. Na redovnim dislokacijama u priobalju su vatrogasci bjelovarske, daruvarske, čazmanske i garešničke postrojbe, a u pripravnosti su i grubišnopoljski.
Osim oko požara, vatrogasci su tijekom sušnog razdoblja angažirani i u snabdijevanju vodom stanovništva u prigradskim naseljima. Problem nestašice vode u dijelu naselja Grad je riješio gradnjom vodovodne mreže, no voda se za potrebe domaćinstva, posebice stoke, odvozi u Lončaricu, Munije i Turčević Polje.-Do sada je odvezeno 20 cisterni vode. Domaćinstva koja imaju stoku puno više vode troše, puno češće im se vozi jer njihovi bunari gotovo ništa ne drže vodu. To je jedino rješenje koje mi možemo ponuditi. Prijevoz se plaća DVD-u za sva prigradska naselja 100 kuna po dovezenoj cisterni vode-kaže Pretula.
Trenutno je na raspolaganju samo jedna cisterna. Riječ je o vozilu iz 1982. godine, koje je u funkciji, no zbog starosti često se kvari, pa se moli građane da razumiju te probleme.-Obavijestili smo građane da je zabranjeno paljenje korova, te ih molimo da se toga pridržavaju kako ih ne bi morali sankcionirati-rekao je dežurni vatrogasac Pretula.(RGP; foto: srhiva)