Finale kupa NS BBŽ: Bilogora ‘91 - Mladost 4:6

Domaća Bilogora '91 je odigrala sjajnu utakmicu i nastavlja natjecanja u hrvatskom kupu.

Mladost Ždralovi pobjednik je finalne utakmice kupa NS BBŽ odigrane prekjučer u Grubišnom Polju protiv domaćina Bilogore '91. Iako je većina očekivala da će Ždralovčani, koji se natječu u dva ranga višoj ligi, s lakoćom dobiti grubišnopoljske protivnike, ipak nije tako bilo. Štoviše, Bilogora '91 se sjajno držala te je već u 27. minuti Juan Carlos Moreno Zuniga zatresao mrežu Mladosti. U osmoj minuti nastavka nakon izvođenja udarca iz kuta Patrik Kvrgnjaš je loptu glavom uputio u desne rašlje gostiju čime povisuje na 2:0. I dalje se Mladost vrlo teško nosila s dobrom obranom i pokojim napadom Bilogore '91, da bi tek u 70. minuti iz dosuđenog jedanaesterca Ždralovčani smanjili na 2:1. I kada su se svi već lagano pripremali za slavlje, u 91. minuti je stigao hladan tuš s izjednačenjem koje je glavom priredio Filip Šurmin i dvije ekipe doveo do izvođenja jedanaesteraca. U tom su dijelu Ždralovčani bili točni sa sva četiri pogotka, dok je Bilogorcima vratar Ždralova obranio dva udarca pa je postavljen konačan rezultat od 4:6. Sudjelovanjem u finalnoj utakmici kupa Bilogora '91 se potvrdila ne samo kao druga najbolja nogometna momčad u županiji, već i jedna od 40 najboljih u državi. A, ovaj poraz nije kraj već će Bilogora '91 sukladno regulama koje su na snazi posljednjih nekoliko godina nastaviti natjecanje u hrvatskom kupu. Tko će joj biti protivnik u pretkolu, još nije poznato, no prođe li ga, nije isključeno da će se ogledati i sa zagrebačkim Dinamom. I nakraju, bez obzira na ishod Bilogori '91 svakako pripadaju velike čestitke ! Županijski nogometni spektakl u Grubišnom Polju uljepšale su grubišnopoljske mažoretkinje. (mp)

Povratak na: Novosti