NK Bilogora ‘91 - Hajduk - utakmica stoljeća u Grubišnom Polju

U šesnaestini filana SuperSport hrvatskog nogometnog kupa Hrvatske gradski trećeligaš ugostio splitskoga prvoligaša. Rezultat 0:4

Jučer je na stadionu u Grubišnom Polju, održana, možemo ju slobodno nazvati, utakmica prve četvrtine ovog stoljeća u našem gradu, u kojoj je grubišnopoljska Bilogora '91 u šesnaestini finala Supersport hrvatskog kupa ugostila splitskog Hajduka. Na nekoliko dana unaprijed raspredanom stadionu, dvije tisuće gledatelja i još barem dvjestotinjak izvan njega, uživalo je u utakmici u kojoj je ipak jača bila splitska momčad i domaćine svladala rezultatom 0:4. Iako su ih gledatelji željno očekivali u splitskoj momčadi nisu bile glavne zvijezde Hajduka poput Marka Livaje ili Ivana Rakitića, koje je trener Hajduka Gennaro Gattuso, koji je bio u Grubišnom Polju, ostavio u Splitu. Susret je prošao u najboljem redu, posjetitelji su gledali lijepu i mirnu utakmicu u kojoj se domaćin dobro držao i stvorio nekoliko prilika, a među domaćim igračima posebno se istaknuo vratar Gavranović, koji je Hajdukovcima skinuo nekoliko odličnih udaraca prema vratima Bilogore '91. Zgoditke za Hajduk postigli su u 24. minuti Benrahou, u 53. Šarlija, tri minute kasnije Antunović i u 82. minuti Melnjak. Nije izostala ni bakljada, ali kratko je trajala i nije utjecala na tijek utakmice. Iako su navijači Bilogore '91 svaki dobar potez svoga kluba ispratili pljeskom i odobravanjem, ipak su bilo uvelike tiši i neprimjetni u odnosu na Torcidu koja se nije gasila tijekom svih 90 minuta susreta. Predsjednik i trener Bilogore '91 Franjo Lukenda i Željko Ostrman, zadovoljni su utakmicom i cijelim događajem, koji će i oni zasigurno dugo pamtiti.
O utakmici stoljeća u Grubišnom Polju još će se danima pričati. O tomu kako su nakon utakmice mnogi navijači i ljubitelji Hajduka pohrlili na teren kako bi se fotografirali sa svojim idolima i dobili pokoji autogram, dres, ili majicu, ali i kako je doista bio događaj za pamćenje i iz drugih aspekata. Naime, bila je događaj koji je trebalo dobro logistički i sigurnosno organizirati. Iako je ocijenjen utakmicom srednjeg rizika, pokazalo se da je utakmica bila i sigurnija od toga, jer prema podacima policije nije bilo niti jednog većeg izgreda, izuzme li se privođenje jednog navijača već prije utakmice jer je namjeravao alkoholiziran ući na stadion. Domaćini su puno uložili kako bi gledateljima omogućili uživanje u utakmici. Naime, uz postojeće dvije postavljene su još tri montažne tribine, na koje je stalo 750 gledatelja, a momčadi su bile smještene u potpuno novom kompleksu kontejnera svlačionica. Gledatelja nije bilo samo s područja našega grada, već gotovo iz cijele Hrvatske, a na posebnom mjestu uz stadion bilo je smješteno i oko četiri stotine Torcidaša koji su svoje bile došli bodriti iz Splita i mnogih drugih gradova iz Dalmacije. Bilo je i poznatih. Tako smo primijetili HRT-ovu urednicu, novinarku i voditeljicu Uršulu Tolj, koja je velika ljubiteljica utakmica u ranoj kup fazi. Utakmicu su pratili i uzvanici poput saborskoga zastupnika Mire Totgergelija, župana Marka Marušića, dopredsjednika HNS-a Slavka Prišćana i gradonačelnika Zlatka Mađeruha.-Veliki događaj za Grubišno Polje. Kada se dogodi ovakav događaj shvatiš da su izdvajanja za sport ispravna čime su stvoreni uvjeti za ovakve rezultate, koji će povući mlade da se bave sportom i pobjegnu od mobitela-komentirao je Z. Mađeruh. Na utkamici je bilo brojnih navijača Hajduka i Bilogore '91, ali i ostalih zaljubljenika u dobar nogomet iz brojnih drugih sredina koji nisu željeli propustiti nogometni spektakl u svojoj blizini. (tekst i foto: Michael Palijan)

Povratak na: Novosti