Obavljen tehnički pregled, ovoga tjedna bit će izdana uporabna dozvola Centru za starije osobe

Izdvanjem uporabne dozvole projekt završava te se stvaraju preduvjeti za operativni dio rada Centra

Obavljen tehnički pregled, ovoga tjedna bit će izdana uporabna dozvola Centru za starije osobe

Obavljen je jedan od najvažnijih koraka u projektu izgradnje Centra za starije osobe u Grubišnom Polju, u kojemu će biti osiguran smještaj za 102 stacionarna korisnika, 25 osoba u poludnevnom ili dnevnom boravku, te još 180 osoba u izvaninstitucionalnim uslugama s područja Grada. Naime, proveden je tehnički pregleda temeljem kojega bi Centar trebao dobiti uporabnu dozvolu i time ući u završnu fazu projekta prije negoli primi prve korisnike.-Kada dobijemo uporabnu dozvolu stječemo uvjete za podnošenje zahtjeva za licenciju. Uz taj zahtjev morat ćemo priložiti dosta dokumentacije i nadamo se da će taj postupak izvida na terenu biti obavljen tijekom srpnja i kolovoza te da ćemo do kraja kolovoza imati odobren zahtjev za licencijom-kaže v.d. ravnateljice Centra Mirjana Starčević. Dodaje da će završetkom projekta biti stvorene pretpostavke za pružanje usluga smještaja za starije osobe trećeg stupnja usluge, smještaj za starije osobe četvrtog stupnja usluge, smještaj za osobe u odsutnosti njegovatelja, primarne zdravstvene skrbi, pomoći u kući, poludnevnog i cjelodnevnog boravka, te savjetovanja. Mateja Vrbanić, voditeljica projekta izuzetno je optimistična po pitanju ishođenja uporabne dozvole, ilustrirajući to podatkom da su svi koji su sudjelovali u tehničkom pregledu oduševljeni izgledom i izvedbom objekta. Uporabna bi dozvola trebala biti ishođena do kraja tjedna čime projekt završava te su stvoreni preduvjeti za operativni dio rada centra. (mp)


  Povratak na: Novosti