Ministar Šipić gradonačelniku Pavičiću uručio ugovore za dva projekta vrijedna oko 90.000 eura

Jedan se odnosi na uređenje dječjeg igrališta Centar, a drugi na opremanje Dječjeg vrtića Tratinčica

Ministar Šipić gradonačelniku Pavičiću uručio ugovore za dva projekta vrijedna oko 90.000 eura

Danas je Ministar demografije i useljeništva Ivan Šipić u Bjelovaru uručio ugovore o dodjeli bespovratnih sredstava u okviru dvaju javnih poziva ministarstva kojemu je na čelu. Riječ je javnim pozivima 'Dostupnost kvalitetnih i priuštivih sadržaja za djecu u lokalnim zajednicama kroz opremanje i uređenje igrališta za djecu' te 'Dostupnost kvalitetne skrbi za djecu u lokalnim zajednicama kroz poboljšanje materijalnih uvjeta u dječjim vrtićima'. Riječ je o 186 ugovora za pet sjevernih hrvatskih županija, odnosno 114 općina i gradova, vrijednih oko pet milijuna eura. Među 186 ugovora je i gotovo 870 tisuća eura, koji dolaze na područje Bjelovarsko-Bilogorske županije. Dva je ugovora danas preuzeo i grubišnopoljski gradonačelnik Zlatko Pavičić. U gradu će sukladno ugovorima biti provedena dva projekta. Prvi je uređenje i opremanje Dječjeg igrališta u naselju centar. Investicije je nešto veća od 54 tisuća eura, a Ministarstvo je odobrilo gotovo 30.000. Ostatak će iz svog proračuna nakon rebalansa namiriti Grad Grubišno Polje. Projekt obuhvaća pristupne putove iz ulica A.G. Matoša i Vilka Ničea, rasvjetu i igrala. Drugi projekt se odnosi na opremanje centralnog objekta dječjeg vrtića Tratinčica u Grubišnom Polju. Ministarstvo ga financira također iznosom od 30.000 eura. Bit će nabavljene nove dječje i didaktičke igračke te namještaj u iznosu od 32.900 eura. (mp)


  Povratak na: Novosti